Слайд-шоу

Методика швидкочитання

       

     


(044) 599-699-6
(044) 587-750-5
(050) 312-580-9

Ми в соцмережах  

LESIKAURA2009@GMAIL.COM

 

 

 

Досвід показує, що сучасні діти читають мало. Це веде до низької техніки читання. Немає необхідного оптимального читання, немає швидкочитання.

Швидкочитання - це читання більш 300 слів на хвилину. Цікаво, що великі письменники, наприклад, А. Горький, читали 600 слів на хвилину. Найбільша швидкість читання зафіксована в американського президента Дж. Кеннеді - близько 2000 слів на хвилину. У деяких зарубіжних фірмах не беруть на керівну роль фахівця, якщо він читає менше 400 слів на хвилину.

Дитині-школяру необхідно оптимальне читання. Це читання зі швидкістю розмовної мови, тобто в темпі від 120 до 150-ти слів за хвилину. Саме до такої швидкості пристосувався за багато століть артикуляційний апарат людини, саме при цій швидкості досягається краще розуміння тексту. Диктори телебачення широко варіюють свою швидкість читання - у межах від 90 до 170-ти слів за хвилину при середньому читанні 130 слів на хвилину.

Випускник початкової школи за нормативами повинен читати 90 слів за хвилину. Це не збігається з оптимальною швидкістю розмовної мови. За оцінками психологів, на успішність дитини в школі впливає 200 факторів. І існує фактор номер один - швидкість і усвідомленість читання.

Досвідчені вчителі відзначають: у 6-8-х класах успішно втигаючими в основному були ті, хто наприкінці початкового навчання читав 130-170 слів на хвилину, учнями із середнім рівнем знань - 100-140 слів на хвилину, а з низьким - 80 - 90 слів на хвилину.

При низькій швидкості читання учню старших класів і 24-х годин не вистачить, щоб прочитати все з домашнього завдання. Таким чином, він приречений на низький рівень успішності. Швидко читають зазвичай ті учні, які читають багато. У процесі читання вдосконалюються оперативна пам'ять і стійкість уваги. Від цих двох показників залежить розумова працездатність.

Центр інтелектуального розвитку УРА базує своє навчання на вивченні трьох складових сучасної освіти - української, російської та англійської мов.

Ми пропонуємо навчальні програми для всіх груп : від малечі до зрілих людей, які ставлять метою активне сприйняття, запам'ятовування будь-якої інформації. У центрі УРА працюють постійні групи дошкільної підготовки та інтелектуального розвитку для малюків з 2,5 до 6 років: програми «Малюк», «Чебурашка». Навчання проходить протягом всього року без перерви на літній відпочинок. У групі дошкільнят працює два викладача: основний і викладач англійської мови. Яскраві посібники, інтелектуальні ігри, цікаві та ефективні заняття з читання, письма, логіці, розвитку мовлення, орігамі, математики відкривають малятам цікавий світ навчання, а терплячі педагоги допомагають психологічній адаптації, створюючи атмосферу натхнення і творчого прояву.

Центр интеллектуального развития "УРА"

Ми вчимося «на ура» у центрі розвитку УРА

На прохання батьків з початку року працюють групи вихідного дня, що дає можливість вчитися дошкільнятам, а також школярам, які досить навантажені протягом робочого тижня і не можуть відвідувати заняття за стандартним розкладом центру (3 рази на тиждень).

Для школярів ми пропонуємо програми «Динамічне читання (швидкочитання) - 3 рівня навчання, а також спецкурси: Першокласник», Динамічне читання для першокласників», «Англійська», «Старшокласник», «Ейдетика».

У літній період особливо актуальною стає програма «Першокласник», яка допомагає не тільки підготуватися до школи за досить короткий період майбутнім першокласникам (початковий рівень), але і значно покращує досягнення маленьких школярів, які навчалися в першому класі (основний рівень).

Курс «Старшокласник» - це ефективна допомога майбутнім абітурієнтам.

Динамічне читання потрібно не тільки студентам і школярам. Вченими встановлено, що той, хто опанував навичками швидкочитання завжди і скрізь попереду. Динамічне читання - це не тільки активне сприйняття інформації, а й високий темп життя. Дорослим ми пропонуємо навчання за програмами: «Динамічне читання для дорослих» (швидкочитання, ейдетика, пам'ять, увагу, риторика), спецкурс «Студент», курс «Holiday» (відпочинок за кордоном).

 

<< Назад